Čtení z Nového Zákona - úterý 31. března 2009

Jan 8

Kam jdu já, tam vy přijít nemůžete

21Dále jim řekl: »Já odcházím. Budete mě hledat, ale zemřete ve svém hříchu. Kam jdu já, tam vy přijít nemůžete.« 22Židé říkali: »Chce si snad vzít život, že prohlašuje: ‚Kam jdu já, tam vy přijít nemůžete‘?« 23A on jim řekl: »Vy jste zdola, já jsem shora. Vy jste z tohoto světa, já z tohoto světa nejsem. 24Proto jsem vám řekl, že zemřete ve svých hříších. Ano, jestliže neuvěříte, že jsem to já, zemřete ve svých hříších.« 25Zeptali se ho: »Kdo (tedy) jsi?« Ježíš jim odpověděl: »Stále vám to říkám. 26Měl bych o vás hodně co mluvit a co soudit; ale ten, který mě poslal, je pravdivý, a já mluvím k světu to, co jsem slyšel od něho.« 27Nepochopili, že k nim mluvil o Otci. 28Ježíš jim řekl: »Až povýšíte Syna člověka, tehdy poznáte, že jsem to já a že sám ze sebe nic nekonám, ale tak mluvím, jak mě naučil Otec. 29A ten, který mě poslal, je se mnou. Nenechal mě samotného, protože já stále konám to, co se mu líbí.« 30Když tak mluvil, mnozí v něho uvěřili.

««« Předchozí text: Čtení z Nového Zákona - pondělí 30. března 2009 Následující text: Čtení z Nového Zákona - středa 1. dubna 2009 »»»

autor: Leoš Sikora | Úterý 31. 03. 2009, 00.01 | tisk | Čtení z Nového Zákona | 0 komentářů | 4487x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Jsem robot?

Novinky

Náhodná fotka z fotogalerie

Vítejte

na webových stránkách Mons. Pavla Posáda, světícího biskupa se sídlem v Českých Budějovicích. Tento web je určen ke komunikaci křesťanů s biskupem Pavlem. Doufám že Vám všem, čtenářům těchto stránek přinese radost i poučení. pater Martin Davídek

Texts in English

Lingua Latina